Онлайн-консультант фахівця з якості
E-журнал
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Харчові відходи
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
ISO 22000
Ощадливе виробництво
Інтегровані системи менеджменту
Менеджмент-інструментарій
Ризик-менеджмент
Аудит
GlobalG.A.P
BRC
Безпечність сировини
Анонім
09.04.2025
Інформація для експортерів рослинної продукції щодо фітосанітарного сертифікату

Держпродспоживслужба інформує, що з метою забезпечення виконання спеціальних фітосанітарних вимог країн-партнерів у міжнародній торгівлі (країни Європейського Союзу, Китайська Народна Республіка, Канада, Ізраїль, Турецька Республіка тощо) та завчасної організації обстеження території України суб’єктам господарської діяльності та іншим зацікавленим особам запропоновано звернутися до територіальних органів Держпродспоживслужби задля надання інформації про заплановані площі та кількість полів (у розрізі культур), які будуть обстежуватись в період вегетації 2025 року.

Відповідно до ряду міжнародних договорів України та фітосанітарних заходів країн імпортерів української продукції рослинного походження, фітосанітарний сертифікат може видаватись виключно на продукцію, яку було обстежено в період вегетації або із місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від певних шкідливих організмів.

Зокрема відповідно до Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки експортні партії ячменю повинні формуватися лише з місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від карликової сажки пшениці (Tilletia controversa).

Крім цього Держпродспоживслужба повідомляє, що в цьому році між Україною та Китаєм підписано Протокол щодо експорту українського гороху. Відповідно до підписаного міжнародного договору України посіви гороху підлягають обстеженню протягом періоду вегетації.

Важливо

Експорт рослин та продукції рослинного походження можливий виключно за умови виконання фітосанітарних заходів країн-імпортерів.

 

Джерело: Держпродспоживслужба