Онлайн-консультант фахівця з якості
E-журнал
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Харчові відходи
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
ISO 22000
Ощадливе виробництво
Інтегровані системи менеджменту
Менеджмент-інструментарій
Ризик-менеджмент
Аудит
GlobalG.A.P
BRC
Безпечність сировини
Анонім
22.03.2024
Парламент ухвалив закон, який дозволяє експортувати біометан в ЄС

Верховна Рада України прийняла законопроект  «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану» (№ 9456). Документ дозволяє українським виробникам біометану експортувати продукт на європейські ринки та долучитися до відповідної європейської мережі.

Законопроєкт був розроблений на виконання Меморандуму між ЄС та Україною щодо стратегічного партнерства у сфері біометану, водню та інших синтетичних газів.

За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні, новий закон  – це черговий крок на шляху до енергонезалежності України та ЄС.

Цитата

«Виробництво біометану вигідно бізнесу і фермерам. Переробка відходів виробництва продовольчих товарів, відходів тваринництва та рослинництва – це додаткова ефективність і додана вартість для аграріїв та органічні добрива. Що важливо, – це додаткові кошти в бюджет країни, робочі місця та розвиток українського АПК», – зазначив Віталій Головня.

Наразі в Україні є 77 біогазових установок,  які можуть виробити майже 150 млн кубометрів біометану на рік. Також працює біометановий завод.  Крім того, протягом 2024–2025 років заплановане відкриття 10 нових обʼєктів потужністю від 1,5 млн кубометрів біометану щороку. 

Загалом до 2030 року Україна може досягти виробництва до 1 млрд кубометрів біометану на рік та зайняти 10-20% біометанового ринку ЄС.

Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України