Онлайн-консультант фахівця з якості
E-журнал
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Харчові відходи
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
ISO 22000
Ощадливе виробництво
Інтегровані системи менеджменту
Менеджмент-інструментарій
Ризик-менеджмент
Аудит
GlobalG.A.P
BRC
Безпечність сировини
Анонім
Зміни законодавства
10.04.2025
Уряд скасував застарілі інструменти державного регулювання господарської діяльності у сфері насінництва

Кабінет Міністрів України оптимізував чинні та скасував застарілі та неактуальні інструменти регулювання діяльності у сфері насінництва. Відповідну постанову № 403 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо дерегуляції господарської діяльності у сфері насінництва» було ухвалено на черговому засіданні. Документ підготовлено Мінагрополітики. 

У зв'язку з чим постанова КМУ від 27 червня 2003 року № 977 «Деякі питання державного резервного насіннєвого фонду» втратила чинність.

Основна мета постанови – скасування неефективних інструментів державного регулювання на підзаконному рівні та дерегуляція господарської діяльності у сфері насінництва.

Зокрема, раніше формування державного резервного насіннєвого фонду здійснювалось за рахунок коштів державного бюджету, що на сьогодні є недоцільним з наступних причин:

  • великі витрати на зберігання насіння та постійного його оновлення;

  • використання коштів державного бюджету для створення та зберігання насіннєвого фонду може бути неефективним, оскільки насіння ряду культур може залишатися незатребуваними протягом тривалого часу;

  • технологічні зміни: у сучасних умовах існує широкий доступ до сучасних методів селекції, що дозволяє фермерам отримувати високоякісне насіння у будь-який. Наразі попит на насіння для забезпечення посівної кампанії задовольняється вітчизняною, закордонною селекцією та імпортом насіння.

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України