Держпродспоживслужба нагадує, що забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів – обов’язок суб’єктів господарювання. Держпродспоживслужба здійснює державний нагляд (контроль) у зазначеній сфері.
Чинним законодавством України передбачено, що оператори ринку повинні розробити та запровадити ефективну систему НАССР, що дозволяє контролювати усі небезпечні фактори, які можуть бути у харчовому продукті.
Застосування системи НАССР полягає в:
- ідентифікації можливих небезпечних факторів;
- встановленні того, де і як небезпечні фактори можуть бути усунуті, попереджені або приведені до прийнятного рівня;
- розробці відповідних заходів і навчання персоналу;
- впровадженні заходів на практиці та документування процедур.
Першим підготовчим кроком розробки плану НАССР має бути створення групи НАССР, що може складатися з персоналу, який:
- володіє знаннями про біологічні, хімічні та фізичні небезпечні фактори, характерні для харчового продукту та технологічних процесів;
- забезпечує належне проведення технологічних процесів або бере участь у здійсненні цих процесів;
- має досвід у впровадженні належної практики виробництва та належної практики гігієни.
Звертаємо увагу, що оператори ринку можуть самостійно впроваджувати процедури, засновані на принципах НАССР, що передбачає спрощене їх застосування у всіх випадках з урахуванням видів (природи) технологічних процесів, які здійснює оператор ринку, та розмірів потужності.
Довідка
Вимоги щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) затверджені постановою Мінагрополітики від 01.10.2012 № 590.