Освітлювальні стельові прилади типу Light-Emitting Diode, LED застосовуються у виробничих та офісних приміщеннях підприємства. Конструкція приладу пластикова. Чи можна за Національним переліком відходів класифікувати відпрацьовані лампи LED як відходи пластику за кодом «07 02 03»?
Коди відходів обираються відповідно до Порядку класифікації відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2023 № 1102.
Відходи класифікують шляхом віднесення їх до відповідної групи, підгрупи та виду відходів з урахуванням:
- джерела походження відходів;
- властивостей, у зв’язку з наявністю яких відходи є небезпечними;
- наявності у відходах компонентів із вмістом небезпечних речовин, перевищення лімітів концентрації яких може призвести до визнання відходів небезпечними.
Відпрацьовані LED-лампи у своєму складі окрім пластику ще містять метал та світлодіод.
Склад світлодіодної лампи:
1.Колба з розсіювачем, яка зроблена з пластику;
2. Плата зі світлодіодами. У світлодіодних лампах можуть використовуватися три типи світлодіодів:
- DIP світлодіоди. Кріпляться на плату за допомогою наскрізних отворів на платі. Мають доволі низьку світловіддачу;
- SMD світлодіоди напаяні безпосередньо на поверхню плати. Такі діоди відрізняються високою світловіддачею, в порівнянні з DIP світлодіодами. На сьогодні найбільш поширеним видом є SMD світлодіоди;
- COB світлодіоди. Кристали напаюються на плату та покриваються спільним шаром люмінофору. Це дозволяє виробляти лампи малих розмірів та забезпечує відведення тепла.
3. Драйвер — це один з основних елементів світлодіодних ламп.
4. Корпус лампи з цоколем. Часто виконаний з алюмінію
Коментар експерта
Тому рекомендую такий відхід віднести до коду «20 01 36 — Відходи електричного та електронного обладнання, інші, ніж ті, що вказані за кодами 20 01 21, 20 01 23 і 20 01 35».