Онлайн-консультант фахівця з якості
E-журнал
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Харчові відходи
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
ISO 22000
Ощадливе виробництво
Інтегровані системи менеджменту
Менеджмент-інструментарій
Ризик-менеджмент
Аудит
GlobalG.A.P
BRC
Безпечність сировини
Анонім
Зміни законодавства
24.07.2024
Кабмін схвалив технічний регламент щодо безпечності хімічної продукції

Кабінет Міністрів схвалив технічний регламент щодо безпечності хімічної продукції, що спрямований на побудову національної системи управління хімічною продукцією за європейськими стандартами. 

Зазначається, що таким чином Україна імплементує норми європейського Регламенту REACH, мета якого:

  • забезпечити високий рівень захисту здоров'я людей та довкілля від потенційних ризиків, пов'язаних з хімічними речовинами;
  • одночасно сприяти вільному обігу цих речовин.


Ключовою вимогою регламенту є обов'язкова реєстрація всіх хімічних речовин, що виробляються, імпортуються та надаються на ринку в Україні в обсягах понад одну тонну на рік. Вона є основою регламенту, спрямованою на збір інформації про властивості та безпечне використання хімічних речовин. 

Процес реєстрації складається з декількох детально врегульованих етапів. Реєстрація забезпечує створення бази даних, яка містить інформацію про властивості, ризики та безпечне використання хімічних речовин. Ця інформація надається до Міндовкілля, яке використовує її для оцінки ризиків і розробки заходів з управління цими ризиками. 

Цитата

«Дуже важливо, що норми Технічного регламенту застосовуються до всіх хімічних речовин: не лише до тих, що використовуються в промислових процесах, а й до тих, що використовуються у повсякденному житті. Наприклад, у засобах для чищення, фарбах, а також у таких предметах, як одяг, меблі та електроприлади. У довгостроковій перспективі найбільш небезпечні хімічні речовини мають бути замінені безпечнішими» – зазначила заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко.

Джерело: Ліга:Бізнес