Онлайн-консультант фахівця з якості
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Харчові відходи
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
ISO 22000
Ощадливе виробництво
Інтегровані системи менеджменту
Менеджмент-інструментарій
Ризик-менеджмент
Аудит
GlobalG.A.P
BRC
Безпечність сировини
Анонім
Останні новини
24.11.2023
Євроінтеграція: молочники України та ЄС почали об’єднання

Україна крок за кроком виконує свої зобов’язання на шляху до Європейського Союзу, — інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Спілки молочних підприємств України молочники України та Європи планують об’єднати зусилля задля відстоювання інтересів на ринках. Така співпраця дозволить сформувати спільні вимоги до урядів напередодні вступу України до Євросоюзу та уникнути конфліктів.

Зазначається, що Спілка молочних підприємств України планує в березні 2024 року приєднатися до Європейської молочної асоціації, що дасть змогу українським молочникам донести до європейських організацій та урядів специфіку роботи вітчизняних компаній, підкресливши, що інтеграція до Євросоюзу повинна бути підготовлена з обох сторін та має піти на благо як європейського бізнесу, так і українського.

В умовах війни ситуація у сфері виробництва молока-сировини в Україні в господарствах населення нестабільна. Водночас сільськогосподарські підприємства, які забезпечують сировиною переробні заводи, навпаки нарощують обсяги надоїв.

За попередніми даними Держстату, в січні-жовтні 2023 року господарства усіх категорій виробили близько 6 млн 277,4 тис. тонн молока-сировини, що на 6% менше порівняно до тогорічного періоду. В жовтні 2023 року обсяги надоїв в Україні склали 610,50 тис. тонн, що на 3% менше порівняно до вересня поточного року і на 6% менше ніж в жовтні 2022 року. За проаналізований період частка підприємств у виробництві молока-сировини склала 37%, а господарств населення — 63%.

Підприємства збільшили виробництво молока до 2 млн 341,4 тис. тонн (+7%) в січні-жовтні 2023 року. В жовтні поточного року обсяги надоїв на підприємствах склали 228,9 тис. тонн молока-сировини, що на 2% більше ніж у вересні та на 7% більше порівняно до жовтня 2022 року.

В господарствах населення за 10 місяців 2023 року було вироблено 3 млн 936 тис. тонн молока, що на 14% менше порівняно до тогорічного періоду. В жовтні 2023 року обсяги надоїв в господарствах населення склали 381,6 тис. тонн, що на 7% менше порівняно до вересня 2023 року і на 13% менше порівняно до жовтня 2023 року.

Попри поточні важкі умови, український молочний бізнес працює і в середньостроковій перспективі може стати повноправною частиною європейського молочного ринку.

Джерело: Верховна Рада України