Онлайн-консультант фахівця з якості
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
ISO 14000
ISO 27000
ISO 22000
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Галузеві особливості роботи
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Поводження з відходами у рамках системи НАССР
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
Анонім

На підприємство надійшов запит від однієї торгової мережі, для якої виготовляються хлібобулочні вироби власної торгової марки (соломка солодка та солона), щодо зазначення відсоткового вмісту борошна у продукті. Де вказано таку вимогу? Як порахувати такий відсоток, адже всі інші складові продукту у рецептурі розраховують на 100 кг борошна?

На запитання відповідає
Наталія Пухальська,
консультант з юридичних питань «Асоціації з інтеграції НАССР»

Відповідно до ст. 16 Закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» слід обов’язково зазначати на маркуванні кількість окремого інгредієнта або категорії інгредієнтів, використаних у виробництві харчового продукту, якщо:

  • назва цього інгредієнта або категорії інгредієнтів зазначена у…

Переглянути матеріал можуть лише передплатники системи або користувачі демо-доступу

КупитиОтримати демо-доступ