Онлайн-консультант фахівця з якості
E-журнал
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Харчові відходи
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
ISO 22000
Ощадливе виробництво
Інтегровані системи менеджменту
Менеджмент-інструментарій
Ризик-менеджмент
Аудит
GlobalG.A.P
BRC
Безпечність сировини
Анонім

Нове підприємство з виробництва м'яса та м'ясних продуктів починає свою роботу, подає заяву на отримання експлуатаційного дозволу. Чи потрібно при проведенні інспектування представниками компетентного органу на відповідність законодавства оператору ринку надавати підтвердження застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках?

На запитання відповідає
Альона Васюта,
керівник служби якості ТОВ «Салекс Абсолют»

Щоб розібратися з отриманням експлуатаційного дозволу, звернімося до таких джерел:

 

Відповідно до частини сьомої статті 18 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», якщо за результатами інспектування або аудиту виявлено невідповідність, в акті державного контролю наводиться детальний опис відповідних порушень законодавства. Акт державного контролю складається у двох примірниках, один з яких вручається оператору ринку протягом трьох робочих днів з дня його складення. Форму акта затверджено Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 08.08.2023  № 1503

В акті вказано повний перелік питань щодо проведення заходу державного контролю (інспектування), в який безпосередньо входять пункти про підтвердження застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках.

Коментар експерта

Найбільш точну інформацію виробникові та консультацію щодо таких питань завжди надають інспектори у місцевих органах Держпродспоживслужби.