Онлайн-консультант фахівця з якості
E-журнал
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Харчові відходи
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
ISO 22000
Ощадливе виробництво
Інтегровані системи менеджменту
Менеджмент-інструментарій
Ризик-менеджмент
Аудит
GlobalG.A.P
BRC
Безпечність сировини
Анонім
Зміни законодавства
07.07.2021
Уряд пропонує спростити умови виробництва спиртової продукції для малих виробників

7 липня на засіданні Уряду прийнято законопроєкт про зміни до законодавства, які спрощують умови виробництва спиртових дистилятів малими виробниками. Таке рішення прийнято в рамках Програми реформування та розвитку спиртової галузі на 2020–2023 роки.

Цитата

«Мінекономіки продовжує роботу з реформування та детінізації спиртової галузі, яка відіграє значну роль у забезпеченні ринку сировиною, наповнює державний бюджет та сприяє розвитку українського бізнесу, в тому числі малих підприємців. Сьогоднішнє рішення передбачає спростити процедури ліцензування виробництва спиртової продукції для малого бізнесу. Зокрема, вартість ліцензії на оптову торгівлю спиртними напоями для малих виробників дистилятів пропонується зменшити майже у 17 разів», – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій Любченко.

Так, законопроєктом передбачається:

  • спростити процедуру ліцензування виробництва та зменшити вартість ліцензії на оптову торгівлю спиртними напоями для малих виробників дистилятів – з 500 тис. грн до 30 тис. грн;
  • розширити перелік спиртових дистилятів, дозволених для використання у виробництві алкогольних напоїв;
  • визнати малими виробниками дистилятів суб’єктів господарювання, що виробляють спиртові дистиляти та спиртні напої з власних дистилятів, обсяг реалізації яких не перевищує 10 тис. декалітрів за календарний рік та встановити вимоги до їх матеріально-технічної бази;
  • узгодити норми законодавства щодо ліцензування виробництва та продажу спиртових дистилятів, виключивши положення щодо обов’язкової сертифікації спирту, дистилятів, біоетанолу і тютюнових виробів.


Реалізація документу дозволить спростити доступ малих виробників до ринку спиртових дистилятів та спиртних напоїв, стимулювати розвиток та легалізацію малого підприємництва, а також створити додаткові можливості для переробки сільськогосподарської продукції.

Джерело: Міністерство економіки України