Онлайн-консультант фахівця з якості
E-журнал
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Харчові відходи
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
ISO 22000
Ощадливе виробництво
Інтегровані системи менеджменту
Менеджмент-інструментарій
Ризик-менеджмент
Аудит
GlobalG.A.P
BRC
Безпечність сировини
Анонім
21.04.2021
Україна набула повноправного членства в міжнародній організації законодавчої метрології

20 квітня 2021 року Мінекономіки отримало офіційне повідомлення від Міністерства закордонних справ Французької Республіки про набуття Україною з 3 квітня 2021 року статусу повноправного члена Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML).

Приєднання України до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології було ратифіковано Верховною Радою України 5 листопада 2020 року.

«Україна пройшла довгий шлях до набуття повноправного членства у зазначеній організації, а саме протягом 23-х років з 1997 року, коли була членом-кореспондентом OIML. Статус члена-кореспондента стримував розвиток сучасної метрологічної системи України та можливість її визнання на міжнародному рівні», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

На сьогодні набуття повноправного членства дозволить Україні голосувати у всіх засіданнях організації та брати участь в роботі технічних комітетів, розробці нових документів, а також вносити пропозиції до Стратегії організації.

Україна матиме можливість брати участь у системі сертифікації OIML. Сертифікати визнаються усіма державами-членами організації, зокрема, державами-членами ЄС, країнами Північної та Південної Америки, Африки та Азії. 

Цитата

«Повноправне членство дозволить національним виробникам засобів вимірювальної техніки поставляти свою продукцію на ринки держав-членів організації без проведення додаткових процедур їх оцінювання. Крім того, набуття Україною членства в OIML є важливим для виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також суттєвим кроком на шляху до укладання «промислового безвізу», – підкреслив Міністр. 

Джерело: Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України