Онлайн-консультант фахівця з якості
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
ISO 14000
ISO 27000
ISO 22000
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Галузеві особливості роботи
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Поводження з відходами у рамках системи НАССР
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
Анонім

Прилад (ультразвуковий рівнемір), випущений як нестандартний засіб вимірювання у 2014 році, пройшов метрологічну атестацію під час випуску з виробництва і далі щорічно проходив повірку. Він застосовується у складі вузла обліку стоків, тобто належить до сфери законодавчо регульованій метрології. До якої категорії віднесено такий ЗВТ після введення в дію 01.01.2016 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»? Як підтверджувати його метрологічні характеристики? Чи можна застосувати до нього повірку?

На запитання відповідає
Бойко Наталія,
Метролог

У питанні чітко визначено, що рівнемір було узаконено в Україні у 2014 році за чинною на той час процедурою метрологічної атестації. За своїм призначенням це ЗВТ справді належить до сфери законодавчо регульованої метрології. Згідно зі ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Постановою КМУ «Про затвердження переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці» від 04.06.2015 р. №374 для проведення періодичної повірки під час експлуатації до цього ЗВТ застосовується п. 61 Переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, затвердженому цією Постановою (рівнеміри, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології за видами діяльності 3, 4, 7 і 8).

Довідка

У статті 3 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначено види діяльності у сфері законодавчо регульованої метрології, зокрема: «3) контроль стану навколишнього природного середовища; 4) контроль безпеки умов праці; 7) торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі під час надання транспортних, побутових, комунальних, телекомунікаційних послуг, послуг поштового зв’язку, постачання та/або споживання енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної й теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо); 8) обчислення сум податків і зборів, податковий та митний контроль».