Онлайн-консультант фахівця з якості
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
ISO 14000
ISO 27000
ISO 22000
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Галузеві особливості роботи
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Поводження з відходами у рамках системи НАССР
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
Анонім

Під час перевірки ЗВТ, які не належать до законодавчо регульованої метрології, центр стандартизації видає сертифікат перевірки. Який законодавчий статус цього документа? Чи це – побажання замовника підтвердити працездатність свого ЗВТ? Чи є нормативний документ, що регулює періодичність перевіряння? Чим зумовлена фраза на сертифікаті перевірки «чинний до ___дата___»?

На запитання відповідає
Ольга Малецька,
доцент Української інженерно-педагогічної академії, дійсний член Громадської організації «Академія метрології України»

Перевірка метрологічних характеристик ЗВТ не нормується законодавством України. Це вихід із ситуації після скасування положення Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» щодо проведення підприємствами повірки ЗВТ, що застосовуються поза сферою законодавчо регульованої метрології. Постає логічне запитання: «А чому скасували саме це положення?» Відповідь проста – тому що це положення не стосується інтересів держави. 

Коментар експерта

Не всі підприємства мають можливість та вважають за доцільне контролювати метрологічні характеристики таких ЗВТ самостійно, тому їм треба звернутися до іншої сторони. Звернутися до метрологічних центрів, які мають великий досвід повірки ЗВТ, буде правильним рішенням, бо якраз через доцільність і з’явилася процедура перевірки ЗВТ у метрологічних центрах, які на підставі виконання такої перевірки під свою відповідальність видають (як третя сторона) сертифікат перевірки. Така перевірка, проведена за бажанням замовника, сертифікатом підтверджує придатність ЗВТ до застосування.