Онлайн-консультант фахівця з якості
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
ISO 14000
ISO 27000
ISO 22000
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Галузеві особливості роботи
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Поводження з відходами у рамках системи НАССР
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
Анонім

В Держпродспоживслужбу для експертного висновку надаються зразки води, м'яса, молока. Мікробіологічні аналізи готової продукції виконуються у власній перевіреній лабораторії. Прохання навести перелік ДСТУ та методик, які повинні бути в лабораторії для досліджень? Чи потрібно необхідні нормативні документи купити в Держстандарті (саме оновлені НД, оскільки багато вже не дійсні та вимагають заміни)? 

Лабораторія не акредитована, працює атестований лікар бактеріолог. Підприємство м'ясо-молочного спрямування. 

На запитання відповідає
Алла Копусь,
менеджер систем якості

Для того, щоб перерахувати ДСТУ та методики, які повинні бути на підприємстві для проведення досліджень, необхідно розуміти, які саме дослідження плануються на підприємстві та які види готової продукції виготовляються або планується виготовляти.

Коментар експерта

За основу необхідно брати технічні умови (ДСТУ, ТУ або інший НД, відповідно до якого виробляється продукція). У розділі, де вказані основні показники (зазвичай це розділ 5) необхідно знайти таблицю, що містить: показник, його норму та метод контролю (посилання на НД), відповідно до яких  проводяться дослідження. Саме ці документи повинні бути в наявності.

Нижче наведено орієнтовний перелік необхідних документів (перелік залежить від виду досліджень, які планується проводити власними силами):

Коментар експерта

Обов'язкової вимоги щодо придбання НД в Держстандарті немає (враховуючи, що вказана лабораторія не акредитована). Однак, ті методики, які застосовуються для дослідження, повинні бути валідовані, а це досить тривалий і фінансово затратний процес. Тож кращим виходом є придбання оновлених нормативних документів.

Нижче наведено перелік чинних НД щодо методів відбору проб: