Онлайн-консультант фахівця з якості
Фільтр:
Всі
ISO 9001
ISO 45001
ISO 14000
ISO 27000
ISO 22000
IFS
FSSC 22000
Технічне регулювання
Державний контроль і нагляд
Концепції харчової безпечності (НАССР, TACCP, VACCP)
Упаковка та маркування
Зберігання і транспортування
Метрологія
Галузеві особливості роботи
Екологічна, органічна та натуральна продукція
Експорт
Поводження з відходами у рамках системи НАССР
Санітарні вимоги до приміщень і персоналу
Судова практика
Інші
Анонім

Чи можна з працівників, які прийняті на підприємство, отримали ЗІЗ, але не відпрацювали 3 місяці, при звільненні стягувати із заробітної плати вартість цих ЗІЗ? Як, не порушуючи чинного законодавства, оформити це внутрішнім наказом по підприємству? Чи може такий наказ довести до відома працівнику, який працевлаштовується, інженер з охорони праці при проведенні вступного інструктажу з охорони праці та пожежної безпеки? За ким закріплюється контроль за виконанням такого наказу? 

На запитання відповідає
Сергій Волков,
експерт з питань охорони праці

Згідно з вимогами пункту 3 глави ІІ Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України 29.11.2018 № 1804 (далі – Мінімальні вимоги), на роботах зі шкідливими та…

Переглянути матеріал можуть лише передплатники системи або користувачі демо-доступу

КупитиОтримати демо-доступ